Chcete aby Vám Vaše nová podlaha dlouho a dobře sloužila a zachovala si svůj vzhled a kvalitu? Přinášíme vám několik praktických rad a tipů:
- Před všechny vstupy z venkovního prostředí položte rohožky, či instalujte mechanické kartáče.
- Používejte mobilní nábytek (kancelářské židle) opatřený měkými gumovými kolečky nebo použijte podložku.
- Pro snížení rizika poškození podlahy, použijte pod nohy nábytku plstěné ochranné podložky.
- Neposouvejte po podlaze těžké kusy nábytku, přemisťujte je raději přenesením.
- Nikdy nepoužívejte na podlahy prostředky jako je prášek (písek)na drhnutí, ani ocelovou vlnu.
- Všechny rozlité tekutiny ihned setřete čistou suchou nasákavou utěrkou.
- Nepoužívejte žádná leštidla (tj. polymerové úklidové prostředky), ani vosky, produkty na bázi vosků, či úklidové prostředky na bázi mýdla, či detergentů.
Jak udržovat a čistit PVC (linoleum)?
- K čistění a ošetřování PVC se používá vlažná voda s běžným saponátem, dále čisticí a leštící prostředky pro vinylové podlahové krytiny.
- Na čistění podlahoviny se nesmějí používat ředidla a organická rozpouštědla, jakoukoli chemickou látku je třeba z podlahoviny ihned setřít.
- Výrobky z gumy (tmavá a barevná, guma – např. gumová kolečka, chrániče přístrojů a nábytku, podrážky obuvi, atd.) při styku s podlahovinou zanechávají na našlápne vrstvě neodstranitelnou barevnou změnu (žloutnutí, hnědnutí až černání povrchu v místě dotyku).
- Podlahové krytiny PVC je nutné chránit před znečištěním asfaltem, inkoustem, barvami, barevnými oleji, tinkturou a přípravky obsahujícími barviva a organická rozpouštědla.
- Silné kyseliny, lihy, barviva (barva na vlasy, inkoust, červená paprika atd.) a hořící předměty způsobují na PVC trvalé poškození.
- Přímé sluneční a ultrafialové záření způsobuje postupné žloutnutí, proto skladování a používání ve vnějších prostorech nedoporučujeme.
- Ostré předměty způsobují na povrchu mechanické poškození.